TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Lago di Braies – magické až dechberoucí jezero

Nepochybně jedno z nejkrásnějších jezer, co jsem kdy viděla. Chvíli jsem si myslela, že jsem někde uprostřed Kanady. Jezero je ukryto mezi horami v Jižním Tyrolsku. Od jezera se dají podniknou různé tůry do okolních kopců, ze kterých jsou nádherné výhledy. Nám bohužel počasí nepřálo a každých 15 minut pršelo, takže jsme byli odkázáni pouze na jezero a bližší okolí. I když jsem byla vyzbrojená zimní bundou, pořádné pohorky na zimní trek jsem nechala doma (i s botami na běhání). Pro příště už vím, že v okolí jsou hory dosahující 3.000 m n. takže i v létě si sebou beru zimní obuv.

Ač Braies vypadá nepřístupně, vede k němu hezká cesta. Na břehu jezera je i obrovský hotel, postavený roku 1899 (asi bych se tam v noci bála). Můžete tak čerpat atmosféru přímo z pokoje. Není to ale levná záležitost, ceny za pokoj se pohybují kolem 5.000 Kč. Když jsem sem dopoledne přijela, tak to vypadalo, že tu o člověka nezavadím a hotel je zavřený. Jak se později ukázalo, hotel měl vyprodáno a po obědě začal nájezd turistů. Takže nejlepší business je jezero a hotel, věřím, že i kemp by měl velký úspěch.

Pro nadšence, kteří rádi objevují svět ze sedla svého kola, vede z města Toblach pěkná nenáročná cyklostezka do jedno z nejhezčích horských středisek Cortina d ́Ampezzo. Nedaleko je i vyhlášená zahrada tří skalních štítů Tre Cime, které jsou symboly celých Dolomit. Během první světové války tudy vedla fronta, proto je zde ještě velké množství opevnění a pozůstatků. O množství ferrat nemusím ani mluvit, tím jsou Alpy vyhlášené.

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám také líbit...