TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

PAI – boho vesnička na severu Thajska

Vesnička v Thajsku, kterou pokud míříte do Chiang Mai, musíte prostě vidět. Atmosféra je boho, hipster. Po barech hraje živá musika, každý večer je skrz městečko market s převážně thajským jídlem. Takže jenom chodíte od stánku ke stánku a večeříte. Je to hodně navštěvované místo západním světem, ale nám se tam hlavně kvůli té atmosféře líbilo. Každopádně si půjčte skútr a prozkoumejte okolí. Můj největší zážitek byl východ slunce v kaňonu. Nikdo tam nebyl, dali jsme si pěkně snídani. Pamatuji si jak mrazivé to tam bylo bez toho sluníčka, byla vážně strašná zima. Možná pro to to bylo nezapomenutelné.

Tip: Každopádně severu Thajska se vyhněte v únoru, březnu a půlce dubna, je tu takzvaná ,burning season,. Farmáři vypalují starou úrodu a sever Thajska, Laosu i Vietnamu je zahalený do kouře. My tu byli zrovna, když tohle vypalování začínalo a nebylo to příjemné. Ve vzduchu je pořád cítit kouř. Hodně místních lidí proto odjíždí na jih.

Ve městečku jsou i dva bazény, kde doporučuji chilnout s drinkem v ruce, moře je v nedohlednu a je tu vážně vedro, ale noci jsou chladnější.

Mohlo by se vám také líbit...