TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Krimmelské vodopády

Krimml v Rakousku! To jsou nejvyšší vodopády v Evropě. Do nedávna jsem ani netušila, že takovýhle přírodní úkaz máme na dosah ruky. Dechberoucí vodopády, které se hrnou alpskou přírodou, jsou vidění kousek pod Innsbruckem. Já přijela k vodopádům ve čtrtek odpoledne, kdy tu nebyla skoro ani noha. Popravdě trochu jsem se bála, panovala zde ještě strašidelná předbouřková atmosféra.

Je to obrovský areál s procházkou na cca 2hodiny a vstupné je 3 eura. Pro hladové krky jsou tu i tři restaurace. Opravdovou odměnou, ale bude vyjít až na vrchol a občerstvit se místní rakouskou baštou a pivem. Bohužel nestihla jsem celý areál, ale hodlám se sem rozhodně někdy vrátit a spojit to s návštěvou olympijského městečka Innsbruck. Podle mě to musí být úžasný zážitek hlavně v zimě, kdy je to tu zasněžené a na půl zamrzlé.

V nedalekém okolí jsou i lyžařská střediska a v létě můžete lenošit u jezera Achensee. Nadšenci, kteří rádi lezou po skalách, nebo se chystají zde mohou vyzkoušet místní ferraty s jedinečnými výhledy. 

Mohlo by se vám také líbit...