TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Co dělat u nás v Brdech

V Brdech to jednoduše nejde nemilovat. Je tu ráj houbařů, cyklistů, trempařů, milovníků klidu a pohody i lovců neobjevených míst. Krásná CHKO, nedotřená masovým turismem. Já se zaměřila na oblast v okolí Jinecka (obce Jince), kde jsem vyrůstala a kde aktuálně bydlím. Pro lidi co stále tápou, že jim Jince něco říká, tak v Jincích měla vyrůst protiraketová základna, slavný RADAR.

Brdy jedině na kole a nebo pěšky.

Vezměte kolo a přijeďte k nám. Je tu mraky cyklotras, jsme uprostřed přírody a stále je tu co objevovat. Aktuální informace o Vojenském újezdu Brdy zde.

Do Brd na pořádný vandr

Po lesích je mraky trempařských plácků, kde si užít krásný večer za hudby a táboráku. Některé jsou doplněny i přístřešky, kdyby náhodou pršelo.

Houbaření

Každý pořádný houbař má v košíku hřiby z Brd. I když letos to málem nedopadlo s houby nejlépe, sezona se stejně povedla. Místní vám sice svoje místa neprozradí, ale já  vás na houby klidně vezmu. Moc toho sice nenajdu, ale jako parťák na komentování prašivek jsem dobrá.

Na pivo do pivovarů

Přímo v Jincích máme Rodinný pivovar Vilém, kde čepují výborné pivo. Můžete se tu  najíst a dokonce i ubytovat. My na místní zahrádce doslova trávíme léto.

A si 6km od Jinec (Jincu – dodneška to neumím skloňovat) jsou Hostomice, kam musíte zamířit pokud chcete ochutnat pivo Fabián. Pivovar v Hostomicích rozhodně doplní zásoby piva, pokud máte před sebou dlouhou tůru.

Do třetice Pivovar Podlesí. Letos jsem tu slavila s přáteli narozeniny a můžu říct, že to byla ta nejlepší volba, jídlo, pivo i příjemná atmosféra, prostě všechno na jedničku.  Takže pokud vyrazíte do Brd, nezapomeňte navštívit tyhle 3 pivovary, kde si přijde na své i náročný pivař.

Biotop – naše přírodní koupaliště

Ze starého koupaliště nám v Jincích vytvořili, přírodní koupaliště, plné rostlinek, které ho čistí. Není vhodné tu trávit víkend, protože to tu vypadá jak na koupališti v Číně, ale přes týden je to tu fajn, každopádně komu nevadí hlava na hlavě, užije si to tu i o víkendu. Já sem chodím většinou v podvečer, kdy mi svítí sluníčko do knížky, ale nemusím se o svůj ručník dělit se sousedem.

Naučná stezka z Jinec až na Olymp Brd

Musím se přiznat, že stezku už tu nějaký ten pátek máme a já šla poprvé celou 17km trasu až letos. Začíná přímo v Jincích u nádraží a táhle vás po okolí více info zde. V okolí stezky si můžete vybrat správné trempařské místo, kde si s přáteli uděláte guláš a nebo zazpíváte u ohně. Mě se líbí plácky třeba u Smaragdového jezírka. Má to tam takové kouzlo nadpřirozena.  V létě jsem s přítelem dvakrát spala na Plešivci, který je majestátním vrcholem téhle oblasti. Poprvé jsme tu potkali lidi až z Ostravy, kteří to tu objevovali na kolech a večer si nenechali ujít noc v brdských lesích.

 

O proti jiným chráněným krajinným oblastem tu není žádný velký turismus, vyrazíte do lesa a celý víkend nemusíte potkat člověka. Přesto tu jsou místa, která stojí za to vidět. 

Mohlo by se vám také líbit...