TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Cinque Terre – barevná městečka ve skalách

Cinque Terre ( italsky 5 měst) je okouzlující a turistická oblast pěti městeček, které ,,sedí,, ve skalách u Ligurského moře. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Ke každému městečku se dá dojet autem a za větší peníz i zaparkovat, ale je to cesta plná serpentýn. Myslela, jsem, že po cestě do Monte Carla už mě nic nepřekvapí, ale jet 30 km cestou pro jedno a půl auto a couvat z kopců, aby projel karavan, bylo opravdu dobrodružství. A pro moje nervy hodně náročné.

Po prvním dnu jsem se rozhodla zaparkovat v Levanto a ráno jet vláčkem, který jezdil celou oblastí. Za 16 eur (odepřela jsem si oběd a večeři) jsme si mohli jezdit sem a tam, vystoupit v jakémkoliv z měst a zase se vrátit.

Samozřejmě jsem se nevyhnula záplavě turistů. Zima, je zima. Já miluji, jak by řekla moje mamka ,,mořské potvory” byla jsem nadšená, když jsem viděla, že v každém městečku prodávají, jako místní streetové jídlo smažené mořské plody. Jedl to tu každý, sedíte na ulici, na chodníku, na hydrantu a vychutnáváte si co moře dalo, za zvuku místní hudby to byla výborná atmosféra. Nevyhnula jsem se i jedné žádosti o ruku, né tedy mojí, ale brečela jsem s nimi, jak kdyby si ten chlap chtěl vzít mě. Plavky a kapesníky sebou!

 

Mohlo by se vám také líbit...