TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

400km na skůtru překrásnou krajinou Ha Giang

Tak tohle byl pro mě jeden z nezapomenutelných zážitků. Já mám hodně respekt z dvoukolých strojů a proto jet 400km na skútru divokým severním Vietnamem byla hodně velká výzva. Z města Sapa jsme jeli asi 7hodin do města Ha Giang (jedna zastávka na jídlo v totálně narvaném, zapařeném, malém autobusu, no nezačalo to nejlépe).

Ve městě jsem si zašli do půjčovny QT Motorbikes a půjčili si skútr na další 4 dny. Kluci jsou experti na celou trasu a doporučí vám, kde je fajn přespat a co po cestě. Což se nám hodilo. Trasa, kterou jsme chtěli jet se jmenuje Ha Giang loop, je to 400km smyčka nádherných scenérií Vietnamu. Lidé jsou tu neskutečně milý. No ráno kdy jsme měli vyjet pořádně pršelo a tak jsme čekali, dokonce jsme to chtěli i vzdát, protože předpověď byla vážně nepříznivá pro následující 4dny. Nakonec jsme po obědě vyjeli.

Asi po 5 km na nás skoro najela jiná motorka, naštěstí to Martas strhnul a my i motorka jsme vyvázli jen s odřeninami a lehce protrženými kalhoty. I když Marty má jizvu na loktě i po roce. Tak jsme se oklepali, zanadávali na ně a vyjeli s větší opatrností. Každý den jsme ujeli něco kolem 100km, první den byl nejnáročnější. Pořád se kocháte, někde zastavujete a kord když vyjedete až po obědě, dorazíte za tmy. Spali jsme v hostelech, jedli s ostatními baťůžkáři a členy hostelu, nebo rodiny.

Druhý den se nám podařilo píchnout kolo, ale do dvou minut u nás zastavilo auto. Místní naložili nás i motorku a odvezli do servisu, tam jme zaplatili 80kč za opravu a do půl hoďky pokračovali dál.

Byl to vážně super výlet. Když jsme se vrátili zpět po 4 dnech a 400km zpět do Ha Giangu, necítila jsem nohy ani zadek. Pak bylo načase přesunout se do města. Čekal na nás spací autobus do Hanoje, hlavního města Vietnamu. To se pak cestuje jinak, když se můžete natáhnout a ještě se 5 hodin vyspat.

Mohlo by se vám také líbit...