TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Business třída s Qatar Airways

Návštěvníci hodně vzdálených míst, mi určitě dají za pravdu, že cestování letadlem společně ruku v ruce s časovým posunem, je jedno z nejvíc vyčerpávajících částí celé dovolené. Když jsme plánovali naši 4 měsíční pouť Asii, koupili jsme jednosměrnou letenku s Qatar Airways do Bangkoku s jedním přestupem v Kataru ve městě Doha, cena byla 6.000 kč, návratem jsme se nějak nelimitovali. To by nebylo ono, aby Qatar nenabídli akční zpáteční letenky business třídě.

Představa toho, že si moje žirafí nohy v letadle natáhnu, nebo se dokonce vyspím v leže, byla natolik lákavá, že jsme neváhali a nakonec je koupili. Rozhodně těch peněz nelitujeme. Protože:

Celou business část letadla, jsme měli jen pro sebe. Letadlo bylo menší a z Prahy do Doha si nikdo jiný letenky v businessu nekoupil. Když si zaplatíte tento druh letenky, máte na každém letišti k dispozici salónky, kam se lidé s ekonomy letenky nedostanou. V Praze máme takový menší salonek, tam jsme si byli dát kávu a snídani (vše je v ceně letenky). Tak se nám tam líbilo, že dokonce po celém letišti hlásili naše jména, s tím, že brána do Doha se bude za chvíli zavírat. Stihli jsme to za pět dvanáct. Po vydýchání a seznámení s letuškami, jsme si mohli doopravdy začít užívat. Letušky nás znali jmény a pečlivě se o nás staraly.

Po celou dobu letu jsme si mohli dát cokoliv jsme chtěli z jídelního a nápojového menu. Tak jsme se pustili do objednávání. Po 6 hodinách jsme vylezli v Doha, kde na nás u letadla (na mě a Martina) čekal autobus, aby nás přepravil na letiště. Ostatní z ekonomy třídy se mačkali ve svém. To mi přišlo nejvíc přehnané, že  celý autobus veze dva lidi.

Následovalo tříhodinové čekání v Doha, které jsme si zpříjemnili návštěvou business salonku, tady jich je několik. Můžete se zde vysprchovat, přespat, najíst, nebo jen relaxovat. Všude jsou bary s pitím (samozřejmě vše v ceně letenky). Takže přišla další nacpávačka, především cuketovo-bramborovou polévku jsem si zamilovala.

Do Bangkoku jsme letěli větším letadlem a v naší části sedělo kolem třiceti lidí. Byl to noční přelet, takže nám bylo nabídnuto i pyžamo pro větší pohodlí. V osobní taštičce, kterou dostal každý, byly ponožky, krémíky, špunty do uší a klapky na oči. Objednali jsme si snídani a buzení hodinu před přistáním. Samozřejmě jsme mohli zase hodovat, jak páni, ale byli jsme tak najedený, že já jedla až další den.

Tip: Před koupí letenky se rozhodně se zaregistrujte do programu na sbírání leteckých mil, díky nim můžete u Qatar Airways a jejich partnerů vyměnit míle například za slevy na letenky, nebo dokonce letenky zdarma. Pokud jste ve věrnostním klubu míle se vám i násobí.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *