TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Ko Surin – ráj, kde můžete šnorchlovat s velrybím žralokem

Thajský Národní park Ko SURIN je ráj pro milovníky šnorchlování. Každý koho jsme potkali, si podmořskou krásu tohoto ostrova jen pochvaloval. My jsme si vzali loď (Mr. Trip) s Koh Phayamu, která jezdí asi každé 3-4 dny a dělá jednodenní výlet na Ko Surin, nebo si zašnorchlujete a vysadí vás na Ko Surinu a vy se dostanete na pevninu jinou lodí.

Musím podotknout, komu se dělá špatně v autobuse, na speedboatu mu taky nebude nejlépe. Vlny házejí a po hodině jízdy, mi rozhodně nebylo do zpěvu. A to jsem ještě měla jít šnorchlovat a bavit se. No než jsme začali se šnorchlováním, dali jsme si svačinu a stres z lodi začal opadat. Pamatuji ji přesně ten pocit, jak nás vysadili 50 metrů od pevniny, já viděla jen to tmavo pod námi a řekli: ,,Tak tady začínáme s objevováním”. Měla jsem docela strach, protože jsem nikdy v takovém rozmanitém podvodním světě nešnorchlovala a hlavně jsem věděla, že tu můžu narazit na žraloka, nebo na jinou nebezpečnou rybu. A úplně jsem nevěděla jak se zachovám, nebo jaké budu mít pocity i když pocit zvídavosti přetrvával.

Mořská okurka, je to takové půlmetrové hovénko.

Tak jsem tam skočila a nemohla jsem uvěřit svým očím. Bylo to jako když skočíte přímo do dokumentu na National Geografic. Taková krása, korály, malé i větší ryby, Nemo, želva. Náhle jsem zapomněla i na to, že mi ještě před  chvílí bylo blbě a vrhla se do šnorchlování s nadšení. Během 2-3 hodin jsme navštívili asi 4 místa v okolí Ko Surinu, každé trochu jiné.

Poslední zastávka byla u takových skal a voda byla hodně rozbouřená. Úkol zněl jasně: Tady když skočíte do vody, tak uvidíte mláďata žraloků. No každý tam skákal trochu váhavě, někdo vůbec. Bohužel my s Martinem žraloky neviděli, ale dva z naší skupinky měli to štěstí na žraloka i barakudu. Každopádně rozmanité to bylo i bez těchto paryb.

Nechali jsme se vysadit na ostrově, zaplatili poplatek 500 báthů za vstup do Národního parku a šli se ubytovat do našeho stanu na pláži. Stan stál myslím asi 300 báthů + matrace a spacák 160 báthů. Bohužel jsme propásli oběd. Jídelna je tu otevřená pouze na snídaně, obědy a večeři.Jinak je zavřeno. Naštěstí je tu malý stánek, kde vám udělají smothie, nebo si dáte zmrzku a kafčo. My hodili relax na prázdné pláži a seznamovali se s okolím.

Na další den jsme měli rezervované dopolední šnorchlování. Můžete jít i odpoledne, ale já jsem byla vždycky tak příjemně unavená, že jsme si odpoledne nechali ujít. Protože jsme měli smůlu na vítr, moře daleko od pevniny bylo hodně rozbouřené a výlet za žralokem velrybím se neuskutečnil. No snad někdy příště.

Mohlo by se vám také líbit...