TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Okradeni v Římě

S přítelem jsme koupili mým rodičům 5ti denní dovolenou v Římě. Chtěli jsme jim udělat radost k Vánocům a poděkovat jim, že nám hlídají tu naši divokou zvěř, až my tu nebudeme. To jsme ještě netušili, že to pro ně bude takový danajský dar.

Rodiče odletěli do Říma a mysleli si, že budou městem proplouvat jak Gregory Peck a Audrey Hepburnová a filmu Prázdniny v Římě. To se téměř stalo, dovolená byla opravdu nezapomenutelná. Když druhý den vyrazili na Koloseum a prohlídku okolních památek, tak se jim oběd hodně prodražil. Celou dobu taťka nosil peněženku v náprsní kapse, ale při obědu si sundal bundu na židli a peněženku nechal v ní. Když si smlsli na výborném menu, peněženka byla pryč. Byla to hloupá neopatrnost, která naštěstí vyšla jen na 150 euro, občanku, kreditku a pár zákaznických kartiček.  Dostali od restaurace část menu zdarma a omluvu, že se to v takto velkých městech stává. Karta se zablokovala, policie sepsala protokol pro pojišťovnu a našim se úsměv vrátil až další den. Díky bohu měli pasy na pokojích a tak nemuseli řešit ještě ambasádu. Řím si užili i tak, protože to byl jejich vysněný výlet, ale jak říká taťka: mohlo to být levnější.

Itálie je takovými krádežemi pověstná. Policie má na denním pořádku okradené turisty. Proto vozte sebou pas i občanku, které si nechte nejlépe v trezoru na pokoji i s částí hotovosti. Řidičák nechte doma, pokud víte, že nebudete muset řídit. A opravdu nepodceňujte úkryt vaší peněženky.

Tip:

Pokud zrovna někam vyrážíte, pro lepší informovanost si můžete přečíst článek z Koktejlu o běžných tricích lupičů -> zde

Existují různé vychytávky jako jsou kapsičky pod tričko, já sama si beru do Asie jednu na krk a jednu na břicho.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *