TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Jazykový kurz němčiny v Curychu

Protože jsme se rozhodli žít ve Švýcarsku, museli jsme začít řešit i němčinu a chodit na nějaký jazykový kurz. My sem přijeli pouze s angličtinou. I když ve Švýcarsku mluví anglicky opravdu každý, nebo nesetkali jsme se s nikým kdo by neuměl, němčinu zde v zaměstnání potřebujete. Martin byl výjimka, protože si hledal práci v mezinárodních společnostech a ve firmách, kde němčina nebyla priorita. Trochu lituji toho, že nás nenapadlo dřív zaplatit si jazykový kurz. Popravdě jsem si to ani nedokázala představit, říkala jsem si to se naučím doma, budu se denně učit. A jak to dopadlo, na chvíli jsem si k tomu občas sedla, ale že bych během měsíce udělala nějaký pokrok se říct nedá. Opravdu hodně dělá, když jste v dané zemi.

Naše škola kterou navštěvujeme se jmenuje Flying teachers . Učebny mají v centru, kousíček od nádraží. Zdůrazním, že není třeba bát se jazykové bariery. Na kurzu nepotřebujete umět žádný jiný jazyk, výuka probíhá pouze v němčině. A i přes to víte co se od vás chce.

Náš kurz A.1 je 4 týdenní probíhá od pondělí do pátku a je na vás jaký čas si během dne zvolíte. My si vybrali od 8:15 do 11:40 (3 a půl hoďky denně) . Učitelé se vám snaží látku co nejlépe vysvětlit a když se mrknete jaká slovíčka budete používat další lekci, tak pozadu rozhodně neubudete. Denně dostanete kolem 15ti nových slovíček, které třistakrát za ty 3 a půl hodiny zopakujete, takže učení není těžké a hodně si toho pamatujete z hodin. Kurzy začínají každý měsíc a nejsou jen intenzivní, můžete chodit jen dvakrát, třikrát týdně a naskočit na jakoukoliv jazykovou úroveň.

Ve skupině nás je 11 a myslím, že mluvím víc než dost. Po prvním týdnu jsme zvládali vymýšlet základní otázky, reagovat na ně, základ jsou slovíčka. Druhý týden už začal být opravdu zajímavý, protože toho už dost znáte a když si vezmete noviny něco si i přeložíte, vidíte nápisy a pomalu vám dochází co znamenají. Je to narození do nového světa. Plus najdete nové kamarády, se kterýma můžete podnikat různé akce. Třída je pestrá jsou tu lidé s celého světa. My po prvním týdnu vyrazili s klukem z Kanady a jeho kamarádem do Davosu na běžky. Po třetím týdnu jsem si vyzkoušela pohovor v němčině. Já jim moc nerozuměla, ale oni mě jo, to důležité jsem řekla. A po čtvrtém týdnu si troufnu i na nějakou jednoduchou konverzi i s použitím minulého času. Dost přemýšlím jít na další level, protože ten jazykový pokrok je vážně znát a hlavně mě to baví tam chodit.

Cena kurzu byla 415CHF kurz + 35 CHF učebnice což je v přepočtu 10.100 kč. Každopádně já tuhle školu doporučuji i když jsem si ze začátku byla nejistá naší učitelkou, je důležité plát se, nechat si vysvětlit, to čemu nerozumíte a občas se na to mrknout i doma.

Jinak tahle knížka je super pro samouky. Má i CDčko s nahrávky, ale ten kontakt s němčinou na kurzech se nedá srovnat.

Mohlo by se vám také líbit...