TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Dobrovolničení v zahraničí

V Česku je sice ještě zima, ale proč nezačít přemýšlet co s plány na léto. Mě je 25 a trochu mě mrzí, že jsem necestovala, už jako středoškolačka. Měla jsem dva měsíce prázdnin a chodila jsem na místní brigády a prakticky se celé léto válela někde u vody. Teď zpětně bych ocenila, kdyby mě někdo nakopl k něčemu jinému. Pro studenty je třeba ideální měsíc práce a měsíc dobrovolničení v zahraničí. Nemusíte jezdit někam daleko, přes půl světa.

-> Na skvěle přehledné stránce www.workaway.info si můžete vybrat přesně to co vás zajímá. Zdokonalíte se v jazyku a rozhodně budete mít na co vzpomínat.

Máte rádi koně a hory? Tak proč nepomáhat 14dní v Alpách na koňské farmě? Co takhle pomoc ve vinici ve Francii? Pomoc s dětmi, se zahradou. Těch příkladů je mnoho. Na Host listu si vyberete zemi, která vás láká, popřípadě oblast a co byste chtěli dělat. Pracujete 4-5 hodin od pondělí do pátku, většinou dopoledne a celý zbytek dne a víkendy máte volno. Jak pro vlastní aktivity, tak pro výlety po okolí. O jídlo by se měl postarat ten, ke komu jedete pomáhat. Pořádně si vše přečtěte, ať víte do čeho jdete a na vše potřebné se předem zeptejte.

My teď hledáme dobrovolničení  v Asii, je tu nespočet projektů. A hlavně mě na tom baví ta představa, že pomůžeme někomu, kdo tu pomoc opravdu potřebuje. A za odměnu vám poskytne střechu na hlavou a jídlo. Martina třeba oslovil projekt v Kambodže. Potřebují dobrovolníka na učení angličtiny. Protože ne každé dítě si může dovolit chodit do školy.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *