MYSL

Vyčistěte emailovou schránku

Tak tohle bude oříšek. Neznám moc lidí, kteří mají čisto v emailu, ať v pracovním, tak v soukromém. Tisíce spamů, které se nám kupí a dennodenně přichází další. Denně do mailu chodím a denně mě to rozčiluje, rozhodla jsem se se svým nepořádkem zatočit. Nebylo to ale jen o tom označit a vymazat. To by ten kolotoč zítra pokračoval znovu.

Dala jsem si tu práci a odhlásila jsem se z každého nechtěného newsletteru co mi přišel do cesty. Samozřejmě ne na ráz, ale postupně jsem se odhlásila ze všeho co šlo a rovnou mazala. Po týdnu to bylo hodně očišťující a zároveň i smutné, nikdo mi totiž 3 dny neposlal žádný email :).

Druhá věc byla uklidit si koncepty, já do konceptů píšu, hesla, různé odkazy stránek, mám tam rozepsané 3 roky staré neaktuální maily a mraky jiných blbin, které jsem nikdy nepotřebovala. Měla jsem 65 konceptů a bylo načase je také odstranit. Hesla přišla tam kam měla, neodeslané maily se odstranili, odkazy stránek se uložily do záložek a takhle jsem mohla zodpovědně pokračovat celý den. Emaily jsem si rozdělila do složek, aby primární pošta byla opravdu primární. Zároveň jsem přihlášená k odběru různých článků a akcí, které mě opravdu zajímají a mají smysl, většinou jsem se je přehlížela, protože se v návalu spamu ztratily, teď už mi neuteče ani jeden.

Můžu říct, že to byl pořádný očistec. Jednou týdně se stane, že mi v mailu přistane nějaký spam, tak ho vezmu na vědomí, odhlásím se a vymažu. A věříte, že se mi pracuje lépe, je to hlavně úklid mysli.

Minimalizujte od základu. Za lepší Já.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.