TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Velikonoce u Lago di Garda

Letos jsem zvolila trochu netradiční oslavu Velikonoc a to v Itálii. Hlásili, že v Itálii bude 24 stupňů, tak šup do auta a hurá za teplem. Z domova je to cca 730 km, to za tu změnu počasí stojí. Ke Gardskému jezeru se vracíme snad každoročně už pět let. Máme to tu prostě rádi. Po obvodu jezera cca 160km je spousty zajímavých městeček. My jsme si oblíbili městečko Riva del Garda, kde je hezká a hlavně veliká pláž na koupání. Město Riva je nejseverněji na jezeru, takže to k němu máme z Čech nejblíž.

Za poslední roky se, ale cestovní ruch hodně rozrostl, takže v sezóně je tu hodně německých sousedů s rodinami. Teplo je tu od dubna do září, proto doporučuji navštěvovat v mezi sezóně. Jezero je obklopené horami, můžete tu jezdit na kole do hor, nebo po rovině o okolo jezera,  lézt po skalách, chodit na túry, nebo jen relaxovat u vody. Pro rodiny s dětmi doporučuji Gardaland i když se tam se vyřádí i parta dospělých.

V městečku Torri del Benaco, jsme měli možnost podívat se na místní trhy a projít si historické centrum. Mě nadchla představa projet si jezero na lodi, vyhlídkové tůry, jezdí každou hodinu. Bohužel hodně foukalo, proto jsme plavbu neuskutečnili.

Někdy přespíme na parkovišti, jindy na vyhlídce a nebo taky ve vinici.

Mohlo by se vám také líbit...