TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Singapur – město zákazů a nadčasové architektury

Singapur je městský stát s nadčasovou architekturou a obchodní centrum celé Asie. Žije zde snad celý svět. Už při cestě z Bali v letadle jsem potkala pár lidí, kteří tu bydlí a dali mi nějaké tipy, co kde vidět a kde se najíst. Tím, že tu žije celý svět a hlavně kultury z Asie, můžete tu jíst na co si vzponenete. To je výzva pro váš žaludek.

Není sranda tu najít levné ubytování, kord pokud jste baťůřkáři. My jsme si řekli, že jsme šetřili celou dobu, tak hold v Singapuru se rozšoupneme. Bydleli jsme v hotelu Boss, který byl blízko metra, centra a byl za přijatelné peníze. Hlavně měl super bazén na střeše s pěkným výhledem a to ve městě prostě potřebuješ.

První den, jsme vyrazili jen tak se projít městem oblastí China town, okolní uličky, rozjímali jsme nad oběděm a velkoměstským ruchem. Potkala jsem jednu holčinu, která v Singapuru pracovala a letěla se mnou letadlem a dávala mi tipy na Singapur ( na náhody nevěřím, ne v 5ti milionovém městě).

Další den jsme jeli k vyhlášenému hotelu Marina Bay Sands, tyhle stavby jsou opravdu impozatní. Dopoledne jsme strávili naproti v botanecké zahradě Gardens by the Bay, kde můžete vidět obrovské uměle vytvořené ,,futuristické stromy” návštěvu doporučuji hlavně věčer, kdy je celá zahrada krásně osvětlená. Jsou tu krásná místa ze kterých můžete tohle město pozorovat a žasnout, já žasla ač jsem člověk co miluje klid a přírodu. Je tu hodně rooftop restaurací, takže pokud máte nějakou tu kačku navíc a chcete si vychutnat město opravdu z výšky, tak nešetřete a vyražte směr ptačí perspektiva.

Třetí den jsme se toulali po oblasti Little India, to je rozmanitá, barevná část města, kde bydlí převážně Indové, pokud chcete ochutnat nejlepší indická jídla ve městě LI je to pravé pro vás. Zamířili jsme i do muslimské části, kde dělají výborné falalfely a libanonská jídla. Jsou tu mešity, zrovna jsme tu byli uprostřed Ramadánu, tak nám tu nic moc nedali.

Jestli jste se moře moc nenabažili, tak doporučuji East Coast Park, kde se můžete vyvalit na pláži a zapomenout na tohle veliké město. Singapur je takové 2 v 1. I přesto, že je Singapur hodně zelený a parky, stromy, zeleň popínající domy a mrakodrapy jsou všude, vyplatí se podívat se za čistým vzduchem na ECP.

Tipy:

Singapur je město zákazů. Potorně si zjistěte co všechno je v Singapuru zakázané. Zkusím z toho udělat samostatný článek, co všechno je tu zakázané, myslím, že to bude sranda to číst.

Každopádně ochutnejte Laksu. Laksa je singapurksá polévka, výborná exotická, budu jí vařit i doma. My jsme ji za 4 dny zkusili asi 3 krát a vždycky nám chutnala.

Mohlo by se vám také líbit...