TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Nádherné San Marino – historické centrum jako dědictví UNESCO

Do San Marina, které je zařazené mezi památky UNESCO, jsem přijížděla večer a už z dálky od moře na mě celé město svítilo. Protože je celý mikro stát obklopen nížinatou Itálií, vyniká už z dálky. Na vrchu se tyčí tři hradní věže, které dominují celé oblasti. Je to jako byste se opravdu přenesli do minulosti. Samozřejmě je tu i normální část města, kterému vládnou obchody jako kdekoliv jinde. Celé historické centrum i okolí vám přiroste k srdce.

Je zde suprovej kemp, kde jsem proválela celý den. Protože ať si bůhví jak hraju na zcestovalou a přírodumilující osobu, miluji i wi-fi a když máte po týdnu elektriku, nabitý noťas a wifinu, najednou jsou vám nějaký památky u šípku. Relax je prostě potřeba. Ani nebudu popisovat to drama, když jsem z kempu odjížděla a měla tenhle luxus ani nevím kdy.

Buď jsem blbě počítala a nebo je to v San Marinu levnější než v Itálii, jídlo, nafta i nějaký ten hadýrek. A i když nejsou v EU, tak tu v pohodě zaplatíte eurem. Každopádně na San Marino vám stačí den, samozřejmě kdo chce poznávat místní kempy jako já, tak minimálně dva. Nejbližší pláže jsou v Rimini, ale jsou to letoviska, kde je hlava na hlavě, ale každému co vyhovuje. Já budu mít raději nohy v lavoru.

Mohlo by se vám také líbit...