TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Pojištění auta na dovolenou

Nikdy jsem moc neřešila pojištění mého auta, byla jsem ráda, že jsem nezapomněla pojistit sebe. Auto mělo vždy povinné ručení a to mi stačilo. S novým autem, ale přišly i nové problémy. Problémy se vyřešily, ale pořád jsem měla pocit, co když zase něco přijde a auto mě nechá ve štychu. Bylo mi doporučeno pojištění od Q-servis (Q-SERVICE Assistance), které vám sjednají v jednom z 80 servisů v Čr a nebo si je sjednáte sami na jejich stránkách www.cz.q-service.eu/qs-assistance-podminky-a-plneni/ za 619 Kč na rok.

O dva měsíce později jsem Q-SERVICE Assistance využila na vlastní kůži, když mě Berlingo nechalo uprostřed Itálie v Perudžii. Za celou dobu mi dvakrát pršelo a zrovna tenhle večer byl otřesný. Tmavý podvečer, kroupy a najednou se rozsvítila červená kontrolka dobíjení. Rychle jsem volala do mého servisu, co všechno to může znamenat a odpověď byla ,,Alternátor je v háji”. To mi nešlo do hlavy, protože alternátor jsme měnili před měsícem. Sjela jsem z dálnice a začala hledat ubytování s internetem a teplou sprchou.

 

Narazila jsem na obrovskou italskou haciendu, kde mi pomohli.  No chvílemi jsem myslela, že mi pomáhají do hrobu. Cena ubytování 80eur, měli jen apartmány, nakonec jsem zaplatila pouze 30eur. Wi-fi skoro nešla, teplá voda tekla až ráno a ještě jsem chytala obří sršeň po pokoji. Celou noc jsem probrečela a myslela, že moje cesta končí. Ještě jsem psala o pomoc italským známím, které jsem potkala na cestách a bydleli kousek odtud. Ale ráno jsem si vzpomněla, že jsem se nechala pojistit a tak jsem volala.

Pán na telefonu, mi poslal požadavky na odtahovku, která přijela během hodiny (přijela zrovna, když jsem byla v tý zasloužený sprše), odvezla mě do hotelu, který jsem měla taky v rámci pojištění zdarma. Auto odvezli do Citroen servisu a během jednoho dne bylo auto připraveno k odjezdu. Porucha? Přetržený řemen u alternátoru. Normálně jsem zvyklá, že by tuhle situaci řešil přítel, ale to že jsem to zvládla, mě zase posílilo.

 

Co všechno je v rámci pojištní?

Na podrobný rozsah se podívejte na stránky zde, ale to nejdůležitější co máte hrazené je:

  • Silniční služba – příjezd a odjezd a hodinová práce mechanika
  • Dovoz PHM, když vám dojde palivo – pohonné hmoty si platíte sami
  • Výmena pneumatiky
  • Zapůjčení náhradního vozidla až na 8 dní
  • Nouzové ubytování v 3 hvězdičkovém hotelu se snídaní na jednu noc
  • Odtah do 100km
  • Tlumočník na telefonu

Myslím, že tohle pojištění je dobré mít sjednané i když nejezdíte do zahraničí. Já rozhodně bez Q-servisu nikam nejedu.

Mohlo by se vám také líbit...