ECO MICROADVENTURE

Organizace charitativního bazárku

Protože jsem hodně cestovala, snažila jsem se minimalizovat věci potřebné k životu. Do krabic jsem nandala mraky oblečení a věcí, které nevím proč jsem vlastnila. Opravdu je tak málo věcí, které potřebujeme k životu. To vám řekne asi každý, kdo cestuje s batohem na zádech. V tu chvíli oceníte spíše praktičnost, než kvantitu daných věcí. No co, krabice se plnily a sekáče nechtěly oblečení zadarmo. Tak jsme s přítelem vymysleli věci udat na bazárku, vytvořili jsme událost na FB, rozposlali známým a ti svým známým. Po okolních vesnicích jsem rozvěsila plakáty. Zašla jsem do naší místní hospůdky, kde jsem jim vysvětlila situaci a naše hodná paní Míša, nám před otevíračkou dovolila bazárek zorganizovat. V průběhu měsíce mi lidé vozili spoustu oblečení. Doporučuji mít nějaké prostory, nechcete si zaplnit svůj byteček, dalšíma pytlema s oblečením. Zpětně musím říct, že to bylo vážně dobrodružství.

Musíte to roztřídit! Takže věci prohlížíte, třídíte, něco selektujete a vozíte rovnou do kontejneru na textil (doufám, že jsou z toho teď hezké utěrky). Celý výtěžek z prodeje věcí jsme se rozhodli věnovat malému chlapečkovi Matyáškovi z Dobříše, který má mozkovou obrnu. Stránky má zde.

Organizace charitativního bazárku
Organizace charitativního bazárku

Musím říct, že jsem nečekala, jak lidé budou dobrosrdeční a co všechno přinesou, nebo jak přispějí. Za jedno odpoledne jsme Matyáškovi vydělali krásných 12.442kč. Zbylé oblečení jsme rozvezli do Farní charity Zdice a Hořovice. Peníze z prodeje oblečení putují na podporu rodinám a lidem v tíživých situacích. Ve shrnutí, uděláte dobrý skutek, pomůžete tam kde je potřeba, provětráte šatník a zároveň potkáte super lidi, kteří mají také ambice pomáhat. Takže pokud máte v okolí také někoho, kdo by potřeboval pomoc, nebojte se toho. Je s tím trochu práce, ale s čím není.

You may also like...