TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

14 nezbytných cestovních aplikací

Tohle jsou aplikace které používám když cestuji, nebo se připravuji na cesty, někdy mi slouží i běžně v životě. Díky nim se mi rozhodně usnadnilo cestování, jak prakticky, tak finančně.

Maps.me

Těžko bych hledala lepší offline mapy než Maps.me . Najdete v nich zaznamenanou i tu nejužší pěšinu, kde si doplníte pitnou vodu a nebo co se dá v okolí vidět za zajímavost. Jen si musíte dopředu stáhnout oblasti, kam pojedete. Protože jsou to offline mapy, tak bohužel neumí počítat s aktuální situací na silnici. Ale s tím musíte počítat zase vy.

Agoda

Agodu nám doporučil známí, když jsem letěli do Asie. Jiné stránky na ubytování jsme snad ani nepotřebovali. Agoda, měla lepší ceny než na Booking.com . I v Evropě funguje skvěle.

Park4night

Když jsme zase cestovali v našem minivanu, tak se apka Park4night stala naším denním chlebem. Najdete tu zaznamenané a popsané někdy opravdu nádherná místa na přespání u jezer. Vyhledáte si jestli je v blízkosti kemp, nebo sprcha. V komentářích se dozvíte jestli někdo neměl problémy třeba s policií a podobně. Myslím, že díky této aplikaci se naše roadtripy staly skutečně nezapomenutelné.

Travel budget

Do aplikace si píšete kolik jste za co utratili. Jsou i různé české verze Peněženka atd. Můžete využívat nejen pro výdaje za cestování, ale i běžně. Apka vám pomůže si hodně uvědomit za co utrácíte a tím pádem začnete i víc šetřit. Pamatuji si jak se mi jedna holčina vysmála, že si všechno co utratím zapisuji. ,,Peníze se přeci musí točit, musíš žít, ne se kontrolovat”, řekla. Teď se tiše směji já.

PackKing

Když se balíte na cesty, tak tahle aplikace je nezbytná, samozřejmě tužka a papír je super, ale takhle PackKing vám ušetří hodně práce a nedovolí abyste si něco zapomněli zabalit. Zadáte kam jedete, na jak dlouho, jaké má být očekávané počasí a ona už vám vygeneruje co si máte vzít. A rozhodně nahradí mámu a její věčné otázky typu ,,Už sis zabalila brýle a máš krém na opalování?”.

Mapy.cz

Google mapy jsou super, ale v Mapy.cz máte přehledně vyznačené turistické mapy. Při plánování trasy vidíte celkový výškový profil trasy, náročnost terénu. Při plánování treků, jsou Mapy.cz nezbytná apka.

Couchsurfing

Je libo ubytování zadarmo? Díky aplikaci Couchsurfing, vás lidé z celého světa nechají přespat na svém ,,gauči”. Funguje to tak, že nejdříve byste měli někoho ubytovat vy a pak můžete být host u někoho jiného. Je hodně lidí, kteří necestují, ale jen nabízí ubytování, pozvou vás na večeři a ukáží okolí. Když cestujete po dražších oblastech, je fajn vědět jak ušetřit na ubytování.

Yr.no

Norové a jejich předpověď počasí! Je někdo kdo tuhle aplikaci ještě nezná?

Workaway.info

Aplikace, kde se registrujete a budete nabízet své služby jako dobrovolníci. Napíšete něco o sobě a jak byste mohli pomoc. Jiné lidé zase nabízí pracovní příležitosti a hledají tak pomoc. Když najdete vhodnou příležitost k dobrovolničení třeba na farmě ve Francii, zažádáte o ní a přes email si domluvíte podrobnosti. Je to super šance, jak se zdokonalit v jazyku a to vše za ubytování a jídlo, někdo vám dá i kapesné.

Hostelsworld

Hostelsworld slučuje všechny hostely světa do jedné aplikace. Pokud jste solo cestovatel, určitě ji oceníte. Kde se nejlépe poznávají nový dobrodruzi než v hostelu.

BlaBlaCar

Někomu se nechce do stopování a veřejná doprava nemusí být nejlevnější. Proto je fajn využít BlaBlaCar. Soukromé osoby nabízí spolujízdu, za příspěvek na benzín, s někým můžete jet i zadarmo. Můžete se podívat i na recenze, abyste měli jistotou, že nelezete do auta nějakému šílenci.

Flixbus

Flixbus mívá často akce na jízdenky, nebo můžete koupit v akci jízdenku jako last minute. Tak proč nevyužívat dálkové autobusy? Procestujte Evropu napříč autobusem.

Travel Buddy

Cestujete sami a už dlouho jste nepotkali spřízněnou cestovatelskou duši, třeba jí najdete na Travel Buddy. Jste třeba v Oslu a mrknete na mapu, kdo z cestovatelů se nachází v okolí a můžete ho oslovit a cestovat společně.

CestujLevne

Levné letenky, jízdenky? Jedině od CestujLevně. Kolik tisíc nám tahle aplikace ušetřila. Díky ní jsme ulovili třeba super levné letenky v business třídě s Qatar Airways. Nebo koupili zpáteční letenky do Norska za 159Kč.

Mohlo by se vám také líbit...