TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Měsíc dobrovolničení ve švýcarských Alpách.

Protože jsme si zamilovali Švýcarsko, zemi neskutečné přírody, sýrů a čokolády. Chtěli jsme ho poznat i z jiného úhlu. Z úhlu místních. Já už jsem o dobrovolnictví dlouho přemýšlela, ale až teď jsme se rozhoupali. Na stránkách www.workaway.info jsme objevili, že v hotelu Gletscherblick hledají pomoc s úklidem pokojů.  Hotel je ve vesničce Hasliberg, která je asi půl hodiny od Luzernu. Domluvili jsme si dobrovolničení na měsíc od 16. Prosince do 15. Ledna. Ano v hotelu jsme prožili i Vánoce a Nový rok. Musím říct, že to byl vážně super zážitek. Hotel zde stojí už pěkných 112 let a vlastní ho po generace jedna rodina. Setkali jsme se s mnoho členy této velké rodiny a každý nám přirostl k srdci.

Každý den jsme měli snídani formou bufetu, během dne jsme si mohli dát co jsme chtěli k jídlu. A o večeři se staral náš skvělý kuchař, který připravoval vždy speciální tříchodové menu a my si tak pokaždé dávali jinou švýcarskou specialitu. Ochutnali jsem Fondue, Raclette, Rösti, Špecle, mnoho druhů dezertů. Měli jsem neomezený přístup ke švýcarské čokoládě, kterou jsme si dávali jako po obědovou odměnu hezky s mlíčkem.

Naše náplň práce byla taková, že jsme kolem půl 10 ráno šli uklízet pokoje po hostech, kteří odjeli a přerovnat postel a uklidit koupelnu, hostům, kteří ještě zůstávají. To jsme dělali tak 3 hodiny v průměru denně, když jsem si chtěli udělat volno na dva dny v týdnu, nebyl to problém. Nejvíce vytížené byly dva týdny po Vánocích, hotel byl narvaný k prasknutí. Po obědě jsme většinou šli někam ven, na procházku po okolí. Nebo jsme vzali auto a jeli někam dál. Bydleli jsme v 1000m a 80% času bylo vážně krásné počasí. Měli jsme zde i perfektní podmínky k lyžování. Já tedy nebyla, protože jsem více nadšený běžkař, než lyžař. Marťas byl dvakrát s klukama z hotelu a jednou sám.

Za ten měsíc nám Švýcarsko přirostlo k srdci ještě víc. Proto jsme se vrátili na týden za rodinou, abychom si všechny užili a rozhodli se to toho jít po hlavě a pronajali jsme si byt v Curychu.

A začala tour – hledáme si práci.

Mohlo by se vám také líbit...