TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Koh Phayam – ostrov plný reggae a pohody

Thajsko mě nikdy moc nelákalo. Představa válení se na bílých plážích s dalšími tisíci turisty, kteří si přijely splnit svůj krásný asijský sen za pár kaček, ve mě probouzela hrůzu. Přítel, ale chtěl Thajsko poznat, tak jsme se nakonec shodli na kompromisu, že do Thajsko poletíme, ale, že se pokusíme co nejvíce vyhýbat typickým turistickým místům ( na Phi Phi se určitě nepotkáme). Nakonec jsme cestovali měsíc po Thajsku a myslím, že jsme nemohli udělat líp. Na začátek jsme dostali dobrý tip na undergrandový ostrov Phayam, tak jsme se ho vydali objevit.

Hledali místo, kde začneme naší 4 měsíční pouť Asii. Chtěli jsme jsme pohodu, málo lidí a dobré thajské jídlo. To vše jsme tady našli. Skoro každý den jsme měli půjčený skútr (dá se pořídit jak u Pieru, tak kdekoliv po ostrově, cena je většinou 200-250 bathů na den). Ostrov má od severu k jihu asi 8km, za těch 12 dní jsme ho projezdili úplně ho celý.

Jak se sem dostat?
Z Bangkoku jsme přeletěli na letiště v Ranong (hodina letu) a odtud frčeli loďí (speed boat), která jezdí cca každou hodinu a půl do přístavu na Koh Phayam (hodina lodí). Tam už netrpělivě čekali místní se svýma skútrama, aby vás dovezli do vašeho vysněného bungalovu. Nás dovezli k největší pláži, kde jsme si ubytování teprve hledali. Překvapilo mě, že tu mají za vše stanovené pevné ceny, takže nehrozí, že by jste zbytečně naletěli. Každý den hraje na ostrově živá hudba. Není nad to vlnit se v rytmu reggae.

Doporučuji se ubytovat na jezdé z těchto pláží. My bydleli na obou.

Long beach – když jsem přijedete v listopadu, nebo v prosinci můžete zde chytit skvělé vlny na surfování. Je to ,,nejakčnější” pláž na Ko Phayamu. Ubytování tu hledá víc mladých cestovatelů, každý večer je tu v nějakém baru párty na pláži, bbq, fireshow a pohoda, kterou sdílíte s ostatními.

Buffalo beach – klidná až líná část ostrova, kde je nejlepší ubytovat s dětmi, bungalovy jsou po celé pláži. Ceny jsou tu vyšší, než kdekoliv jinde na ostrově. Najdete tu zalíbení pokud hledáte klid, moře a relax. Rozhodně doporučuji navštívit Hippie bar na této pláži. Nevšední a nezapomenutelný zážitek.

Pokud máte rádi šnorchlování, asi 2hodiny lodí je souostrový Ko Surin. Můžete vyjet na jednodenní výlet, nebo se tam nechat vysadit a zůstat třeba 3 dny, jako my.

Pláž na severu ostrova je Monkey beach. Je tu liduprázdno!

V Rabbit bungalow pořádají kurzy vaření, vyberete si každý ze tří thajských jídel a ty si uvaříte. dostanete recepty a hlavně jedinečný zážitek.

Hippie bar – to musíte navštívit.

Mohlo by se vám také líbit...