TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Jídlo na cesty

Můžete být sebe větší cestovatel, ale bez pořádné výživy, by vám to asi dlouho nevydrželo. Já nejsem zvyklá živořit a přežívat na rohlících se šunkou. Ráda si dopřeji místní jídlo, ale taky jsem se naučila šetřit a mít věci připravené z domova. Pár tipů pro vás…

MANA prášek – rychlé, lahodné a vyvážené jídlo

Na tomto nutričním nápoji jsem si vypěstovala závislost. Ač ho jím jenom jednou denně, vždycky se na něj těším. Voní po vanilce a oříšcích s jemně nasládlou chutí. Prášek, olej, voda, protřepat a můžete si užívat oběda. Šetří spoustu času, zachrání v nouzových situacích a hlavně zbytečně nejíte na lavičce nějaký fast food. Ideální pro cestovatele, kteří vyráží na vícedenní tůry. Porce 300ml vychází asi na 45kč. Zdravější a skladnější jídlo byste asi těžko hledali. Ideální i do kanceláře, když nestíháte.

 

Ovesná kaše

Můj nejoblíbenější recept: Ovesné vločky, sušené kokosové mléko (může být i strouhaný kokos), sušená goja, sušený banán, oříšky, dýňová semínka, jakékoliv čerstvé ovoce (mango, banán, nektarinky) a teplá voda. Tuhle kombinaci mám udělanou i doma v pytlíku a můžu to jíst každé ráno (občas to vyměním za vajíčka se slaninou). Sušené kokosové mléko se krásně rozpustí, takže nepotřebujete vozit litr čerstvého a já ho přidávám i do kávy.

Instantní polévky

Roky jsem s touhle alternativou mých hustých, domácích polévek bojovala, ale na v nouzi poznáš přítele. Když jsem se chystala na Island, hledala jsem nějaký způsob teplého a né drahého do žaludku. A především farmářské polévky od Vitany se staly mými kamarádkami. Vyhledala jsem polévky bez zbytečných dochucovadel a glutamanů a především hustá hrášková se stala mojí favoritkou.

DM zdravé balíčky

Objevení balíčků hotového bulguru, quinoi, kus-kusu, nebo rizota bylo náhodné. V oddělení bio a zdravé výživy mají už hotová jídla (250g vegan, lactose friendly). Mě vše moc chutnalo, zejména hříbkové rizoto. Porce stojí cca 60kč a stačí přihřát buď v mikrovlncce, nebo na kartuši. Zkoušela jsem i express menu, nebo adventure menu, ale balíčky jsou hodně drahé. Tohle jídlo za pár kaček, mám doma i pro případ nouze, že se mi nebude chtít vařit.

20170907_152416.jpg

Tuňák

Já tuhle rybu miluju. Dokážu jí nacpat do jakéhokoliv jídla. Jednou jsem měla na tuňáka takovou chuť, že jsem v záchvatu žravosti letěla pro konzervu a zakusovala jsem k tomu jenom chleba. Chuťově nejlepší a nejlevnější mají v Lidlu. Ale můj super rychlý a výživný recept je: Uvařit pohanku, zamíchat do ní 2 vajíčka a přidat tuňáka.

Sušenky, tyčinky, ořechy

Nezapomeňte na svačinky a doplňky cukru. Sušenky, oříšky, sušené ovoce, čokoláda, ovesné tyčinky.

Mohlo by se vám také líbit...