MYSL

Jak znovu oživit vyhaslé kamarádství?

Myslím, že nikdo nemůže říct, že za svůj život nikoho nezklamal, nebo nepokazil jedno přátelství. Pokud jste nějaké přátelé zklamali, nebo vyřadili ze svého života a nemáte s tím problém, ani na ně nepomyslíte, netrápí vás to, tak je to v pohodě. Jste prostě spokojeni tak jak jste a basta. Já sama jsem spoustu svých přátel zklamala, nebo vypustila ze svého prostoru bytí a zpětně mě to moc mrzí. A to je nejhorší!

Taky vás to občas užírá? Občas si vzpomenete jak to bylo super a co jste všechno zažili, nebo jste chtěli zažít. Ale najednou jste jednoduše přerušili kontakt, našli si nového partnera, zaměstnání, vyrostli jste, zklamali jste se v sobě, nebo byla neděle odpoledne a vy už jste se jednoduše víc neozvali.

Pokud cítíte, že je správná doba se s kamarádkou, kamarádem opět spojit a říct promiň, nebo to co máte na srdci, tak to musíte udělat. Sebrat odvahu a napsat, nebo zavolat. Pokud to budete stále držet v sobě a užírat se tím, můžete si přivolat akorát nějakou nemoc. Znáte to, když víte, že máte něco udělat a neděláte to, tak to je přesně ono. Je to vlastně takový druh prokrastinace, víte, že to chcete, ale ne úplně teď.

Co očekávat?

  1. Nejlepší scénář. Všechno skvěle klapne! Kamarádka vám sdělí, že se vám taky chtěla kolikrát ozvat, že ji mrzí, že jste se přestali stýkat. Uvidíte jak rychle navážete tam, kde jste skončili a budete si jen klepat na čelo, že jste nesebrali tu odvahu udělat to dřív.
  2. Ozvete se, ale reakce po setkání jsou trochu chladnější než jste očekávali. Kamarádka se mohla ve svém životě pohnout dál, nebo naopak vy, jste se pohnuli dál. Zjistíte, že nemáte úplně společné téma o kterém se bavit. Jiné zájmy, jiné názory, každopádně je dobré si to přiznat hned ze startu a nelámat nic přes koleno. I obnovení kontaktu je ku prospěchu vašemu srdci.
  3. Kamarádka nestojí o vaši omluvu ani kontakt. Musíte počítat i s negativní reakcí, se spoustou výčitek a objektivně se nad to povznést a přiznat chybu. Nadruhou stranu, pokud podle vás reaguje přehnaně na danou situaci, můžete být rádi, že o přátelství nestojí, protože o takové přátelství ani vy nestojíte. Což si neuvědomíte dokud to nezkusíte rozseknout.

Myslím, že překousnout stud a říct: ,,Ahoj, omlouvám se, že jsem se neozvala dřív” je to nejlehčí co můžete udělat, ač za tím stojí spoustu úsilí. Uzdraví to vaši mysl a posune vás to dál. Jen poslouchat svoje tělo a srdce. Teď si představte, že se ozvete třeba 5ti lidem a obnovíte staré kontakty. Získáte staré kamarádství zpět a představte si tu úlevu. Tento návod se nemusí týkat jen kamarádů, ale i bývalých lásek se kterými jste se rozešli ve zlém. Jakýkoliv vztah, který vás doposud tíží a je potřeba napravit musíte napravit.

Teď šup, napište si na papír komu se chcete ozvat, připravte si možné scénáře v hlavě od pozitivního k hodně negativnímu a udělejte to. Pokud chcete být lepším člověkem musíte na tom zapracovat opravdu od základu.

Já s vámi chci sdílet svoje dva příběhy kamarádství, které jsem v hloubi duše chtěla napravit.

Budu ráda, když mi zašlete své příběhy s pokusy o znovu nalezení harmonie kamarádství. Není nad to začít svůj život žít zodpovědně, jak k sobě, tak i k okolí.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.