CESTOVÁNÍ MYSL

Jak se rychle učit jazyky

Dvojjazyčná knížka

Já miluji knížky, proto jsem měla ambice koupit si knížku i v angličtině, ale říkala jsem si že to se svojí angličtinou nezvládnu a budu muset mít u sebe pořád slovník a překládat si. Naštěstí dnes už vydavatelé myslí na všechno máte dvojjazyčné knížky. Jedna stránka je anglicky a druhá česky, nakonec zjistíte, že českou stranu používáte minimum. Moje první anglická knížka byla klasika od Agathy Christy – Vražda v oblacích.

Knížka typu Anglicky za 30 dní

Já jsem s tímto typem učebnice spokojená. Máte tam prakticky vysvětlenou gramatiku a hodně slovíček. Za pár dní vám toho hodně naleze do hlavy. Doporučuji i k maturitám. Moje favoritka je za pár kaček od Infoa Anglicky za 30 dní.

Aplikace Duolingo

Každý den pár minut. Asi každý zná tuhle aplikaci. Gramatika, slovíčka a slovosled v jednom. A hlavně přijímáte výzvy, které vás nutí udržet se v učení aktivní.

Jeďte procvičovat do zahraničí

Nemám peníze, bojím se. Nejčastější výmluvy. Už jste slyšeli o www.workaway.info můžete dělat dobrovolníka třeba na francouzské vinici a cvičit tak tento romantický jazyk. Obdivuji jednu známou, která odjela na měsíc dělat aupairku do Itálie, rodina neuměla moc anglicky a ona skoro vůbec italsky a i tak to byl pro ni nezapomenutelný zážitek. Joo a musím dodat, že se taky trochu bála jak to zvládne. Ale překonala to.

Pište si s kamarády v cizím jazyce

Proč se stydět, že? Nejtěžší bude asi najít parťáka, který do toho s vámi půjde. Nesmí se vám ale stát, že si nakonec budete raději volat.

Pište si s novými kamarády

Pokud si nenajdete parťáka na angličtinu, doporučuji procvičovat s rodilými mluvčími. Aplikace www.tandem.net nebo www.hellotalk.com si zamilujete. Můžete někomu pomáhat s češtinou a vám někdo třeba se španělštinou. Mám kamaráda, kterého navštívil parťák myslím, že z Japonska. Cvičili spolu angličtinu.

Sledujte filmy/seriály s titulkama

Klasika! Slyším a hned vidím překlad. Krásně se podle seriálů učí přízvuk.

Mohlo by se vám také líbit...