TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Rakouský Hallstatt – trochu přeceňované městečko

Až o dvě hodiny v Hallstattu jsem se, tak nějak uklidnila a přestala prskat na tu neoprávněnou pokutu. Vyspali jsme se do růžova a po přepychové snídani a probuzení na břehu jezera jsme šli okukovat vyhlášené rakouské městečko Hallstatt. Po předchozí zkušenosti, jsem se raději dvakrát zeptala, kde můžu parkovat. Já, jelikož už jsem nějaké to rakouské jezero viděla, tak tohle mě moc neodrovnalo. Zaprvé je to pouze turistické městečko, všude jsou pouze stánky s blbinkama. Není se čemu divit, když patří k Světovému dědictví UNESCO.

Malé městečko a každý ho chce vidět. Trochu mi bylo líto místních, ale asi musí být zvyklí. Abych nebyla úplně negativní, tak hezká je ale procházka nad městečko, je tam vyhlídka na jezero, i nějaké to vyřádění pro děti. Lenoši tam můžou vyjet lanovkou, nebo se můžete projet loďkou po jezeře. Ve čtvrtek dopoledne bych tu nečekala ani nohu, ale městečko bylo plné turistů. Proto je mi mnohem sympatičtější třeba jezero Wolfgangsee a městečko St. Wolfgang, které není jen lákadlo na turisty, ale nabízí spousty sportovních možností, hlavně na kolo.

Nejvíc mě pobavila informace, že Číňanům se Hallstatt tak moc líbil, že si v Číně vybudovali přesnou kopii.

Samozřejmě jsou tu možnosti spousty výletu po okolí. Například do Dachsteinské mamutí/ledové jeskyně. Kdo má rád kochání se krajinou, může zvolit výlet vláčkem okolo jezera. Kdo raději zdolává kopce, může zkusit větší Dachsteinskou vyhlídku. Podle mě je asi nejlepší kombinace pro návštěvu Hallstattu v zimě. Můžete si jet zalyžovat na Dachstein a při té příležitosti se sem jet podívat. A o adventu jsou tu i různé akce. Ale nejspíš se nepovozíte na loďce.

Mohlo by se vám také líbit...