TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Bürgenstock – výtah, štrůdl a západ slunce

Bydlíme ve vesničce Buochs, kousek od Luzernu, tak máme jako na dlani celé jezero Vierwaldstättersee a okolí které nabádá k objevování. Na celé rameno Bürgenstocku koukám z obýváku. Vrchol bohužel nevidíme, tak se sem čas od času jdeme projít a bereme sem každou návštěvu. Každopádně už jen cesta autem je zážitek. Serpentiny s výhledem na jezero a okolní hory jsou bechderoucí. Poprvé jsme sem jeli asi půl hodiny (normálně 10minut), neustále jsme někde zastavovali a fotili. Parkujeme na parkovišti kousek od Vila Honneg, rozhodně si vezměte parkovací hodiny dvě hoďky jsou grátis. Odtud je dobré výchozí místo na procházky. Asi je jedno kterou trasu si vyberete, ale doporučuji to udělat jako okruh. Na Bürgenstock můžete vyjet i výtahem Hammetschwand Lift. Tento výtah je postaven ve 1132m. n m. a tím dostal prvenství jako – nejvýše položený outdoorový výtah v Evropě. Výtah není rozhodně žádná novinka postavená kvůli turistům, poprvé byl totiž otevřen v roce 1905. Spíš to bylo tak, že když Vy Eiffelovu věž, tak my Hammetschwand výtah. 🙂

Více informací o cenách, otvírací době výtahu zde.

Tip pro kočárek – jděte směr ke golfovému hřišti a rezortům Bürgenstocku, odtud cestou Felsenweg, zde jsou krásné výhledy na jezero a cesta vede k výtahu, kterým na vrchol Bürgenstocku vyjedete. Jestli chcete nahoru i s prckem tak buď nosítko a po téhle trase i s kočárkem.

Myslím, že velký štrůdl, krém a espresso stáli dohromady asi 16 fr. (370kč) No svačinku sebou 🙂
Makro
Villa Honegg
Náše tajné místo na západ slunce – Bürgenstock resort. Dá se sem dojet autem, ale z druhé strany od města Stansstad. Pivo sebou.

Celá trasa je zaznamenaná dole na mapy.cz

Mohlo by se vám také líbit...