TOULKY JAKO BEZDĚTNÍ

Broumovsko – ráj horolezců a lidí s foťákem

Hrozně ráda jezdím po České republice. I když mě srdce táhne za hranice, jsem tu přeci jen doma. Máme tu tolik zajímavých oblastí a přírodních krás. Podle mě asi nejkrásnější útvary, které v Čechách máme jsou skalní města. Největší a nejznámější jsou Adršpašsko-Teplické skály a Broumovské skály. Pro mě jsou tyhle skály jako pro američany Grand Canyon (očekávala jsem stejnou návštěvnost). Prostě jsem pyšná, že tohle pohraniční území patří nám.

Broumovské skály jsou přeci jen méně navštěvované než celý Adršpach (tohle pohraniční území si oblíbili především naši severní sousedé). Ale jsou tu rozhodně náročnější trasy, které mají možná i více co nabídnout. Doporučuji při otevíračce (9h) stát u brány jako já s kávou v ruce a vyhnout se tak všem davům. Dále pokračujte do Broumova kde je starý dřevěný kostel, který stojí za návštěvu. Je to jedna z nejstarších dochovaných dřevěných staveb u nás.

V celé oblasti Broumovska jsou krásná města (Police nad Metují, Broumov, Hronov nebo Teplice nad Metují), které stojí za návštěvu už kvůli krásným náměstím s cukrárnami. Hodně lidí mi cestou doporučovalo zajet na Polskou stranu, kde jsou Stolové hory a krásný Národní park.

Kolem Vánoc se tu pořádá (teď nevím jestli místní, nebo turisté) zimní přespání ve skalách. Konečně mám motivaci pořídit si pořádně teplej a drahej spacák. A připisuji Adršpašský čundr na můj seznam zážitků. Na shledanou v Adršpachu s kulichem a termoskou.

Mohlo by se vám také líbit...