MYSL

16 typů osobností – najdi sám sebe

V období kde jsem se stále hledala a snažila denně luštit v mých myšlenkách, pocitech, přemítala jsem nad tím, proč a jak jsem se chovala v jistých situacích. Na škole nás seznámili se sangvinikem, cholerikem, melancholikem a flegmatikem, ale myslím, že jste se stejně jako já nikdy nedokázali úplně ztotožnit s jedním typem. Jednou holčinou, kterou jsem potkala mi byl doporučen osobností test.

MBTI (Myers-Briggs Type Indicator) je osobností test, který vás zařadí do jedné z 16ti kolonek, podle toho jaké děláte rozhodnutí a jak vnímáte svět. Já jsem byla šokovaná, jak přesně mě to odhadlo, jak pozitivní stránky, tak negativní. Důležité je dělat do svědomitě a popravdě, já jsem test praktikovala s přítelem navzájem, protože jsme si byli skvělou zpětnou vazbou, co se týče otázek a mínění o nich. Někdy si spoustu věcí ani nechcete přiznat a proto vám je připomene druhá osoba. Na stránkách www.16personalities.com se dočtete o celém testu i si ho zde můžete zadarmo udělat. Stránky mají krásný úvod – “Je to tak úžasné, když jste konečně pochopeni.”

Nečekejte úplně přesný výsledek toho co děláte a jak jednáte, test není 100%, to nic. Mě každopádně vyhodnotil dobře. Když si ho dělal přítel, tak jsem si přečetla všechny typy a zkusila ho odhadnout sama a odhadla ho dobře. Na stránkách dál najdete i pracovní uplatněné pro váš typ osobnosti, abyste jste se například netrápili v kanceláři, když jste rozený umělec.

Každopádně mě byl test k užitku, díky němu dosáhla přesvědčení, že chci pomáhat sobě a lidem být lepší. Že díky projektu ŽIJI ZODPOVĚDNĚ můžu vytvořit lepší svět pro život.

– JÁ JSEM ENFP –

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.